İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik


İnşaat Sonrası Temizlik


Yeni bir ev alan veya mevcut evinde tadilat dolayısıyla inşaat işlerine girişen insanlar evlerini temiz ve oturulabilir bir durumda görmek isterler. Boya dökülmelerini, harç ve çimento gibi inşaat kalıntılarını, aşırı tozlanmış duvar ile tavanların temizlenmesi için bir İnşaat sonrası temizlik firma araştırırlar. Sayıları bir hayli fazla olan firma arasından işinde uzman olan firma seçmek zorundadırlar. Çünkü inşaatın her türlü kalıntılarını temiz ve anti bakteriyel olarak evin herhangi bir köşesine zarar vermeden titiz bir şekilde temizlemek çok zordur. İstanbul'da tüm Avrupa ve Anadolu Yakasında hizmetimiz bulunmaktadır.

İnşaat Sonrası Temizlik Firması Nasıl Olmalıdır?
 İnşaat veya tadilat sonrasında temizlik yapacak olan firma müşteri memnuniyetini dikkate alarak çalışmalıdır. Bunu için firma;
  • Boya dökülmelerini çıkarmak için kullandığı kazıyıcı aparatları zemine, duvara zarar verici olmayan ince kazıyıcı olmalıdır.
  • Odaların zeminini temizlemek için ıslak – kuru vakum makinesi kullanmalıdır.
  • Islak zeminlerin temizlenmesinde anti bakteriyel özellik içeren deterjanlar kullanmalıdır.
  • Cam, kapı, duvar ve tavan temizlenirken kullanılan bezlerin mikro fiber olması gerekir.
  • Fayanslarda ki lekeleri ve derz aralarını özenle temizleyen itinalı inşaat sonrası temizlik firması olmalıdır
Böylelikle yapacakları temizlik ile müşterilerinin içini rahatlatırlar. Bu özelliklerden herhangi biri eksik olan bir firma beklentilerin uzağında kalmaktadır. Temizlik sonrasında kalıcı hasar verebilirler. Mesela oda temizliğinde vakum kullanılmamasında kaynaklı olarak ıslanan parkeler tam olarak kurulanmadığı için hasara uğrayabilir. Boya lekelerini spatula tarzı kazıyıcılar ile temizlenmesi sırasında lekenin olduğu bölgeye masraf gerektiren zarar verebilir.

Bu nedenle iyi bir firmada bu özelliklerin her birinin önemi bilinerek kesinlikle olması gerekmektedir. Böyle bir firma insanların beklentilerini karşılar.  İnşaat ve tadilat artığı temizliği çok zahmet isteyen yorucu bir ekip işidir.

DİĞER BLOG / DUYURU